В Україні названо, яким буде врожай гречки
На відміну від очікуваних тенденцій зміни кліматичних умов в бік підвищення температурних показників (що відбувалось останніми роками) травень цього року став винятком. Про це повідомили в Інституті землеробства НААН України, пише agronews.ua.
Зокрема, аграрні науковці зазначають, що після теплої і безсніжної зими всі очікували таку ж ранню і теплу весну. Але весна цього року затяжна і холодна, особливо травень, місяць, в якому зазвичай сіють гречку майже на всій території країни.
“Така нестабільність внесла свої корективи в посівну кампанію круп’яних культур. Багато господарств відклали сівбу гречки, зважаючи на її біологічні властивості”,- йдеться у повідомленні.
В Інституті пояснюють, що висівання гречки в холодний ґрунт призводить до загибелі частини насіння і до зрідження посівів. Гречка ж теплолюбна культура, сіяти її потрібно в достатньо прогрітий ґрунт, що значно підвищує польову схожість насіння і густоту сходів. Отже, після стійкого прогрівання ґрунту на глибині 10 см не нижче 12-14°С приступають до сівби. Хоча багаторічні спостереження свідчать, що за достатніх запасів вологи в ґрунті тривалість фази сходів зумовлена температурою ґрунту на глибині загортання насіння. При температурі ґрунту 16-18°С тривалість появи сходів вдвічі швидше, ніж за 12°С. За оптимального температурного режиму повітря і ґрунту поліпшуються і умови проростання насіння, і збільшується польова схожість. Одержання високої польової схожості – одне з найважливіших завдань агротехніки, оскільки від неї значно залежить рівень майбутнього врожаю.
При цьому зазначається, що гречка – культура, яка слабо реагує на терміни сівби і сіяти її можна в літній період. Літні посіви пришвидшують вегетацію культури. Для формування врожаю у таких посівах рослині потрібно 75-80 днів з сумою активних температур 1000-12000С. Тому сівбу гречки необхідно розпочати відразу за появи можливості виходу в поле.
agronews.ua