27 січня
26 січня
20 січня
18 січня
17 січня
12 січня
30 грудня
29 грудня
26 грудня
24 грудня
22 грудня
21 грудня
19 грудня
16 грудня
13 грудня
12 грудня
9 грудня
7 грудня
6 грудня

Відтепер перевірки підприємств здійснюватимуть системно

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою затвердив єдині правила оцінювання ризиків у господарській діяльності та проведення планових перевірок з боку Державної служби України з питань праці.

Відтепер суб’єктів господарювання оцінюватимуть за визначеними критеріями ризиків у їхній діяльності. Це, зокрема, наявність на підприємстві об’єктів, що становлять підвищену небезпеку — машин, механізмів, певних речовин тощо. Братиметься до уваги й наявність найманих робітників, кількість нещасних випадків із ними, а також порушення, виявлені у суб’єкта господарювання як щодо безпеки праці, так і щодо дотримання трудового законодавства.

Відповідно до цих критеріїв оцінки, до високого ступеня ризику належать 82065 українських підприємств, до середнього — 221434 і до незначного — 414132. На думку розробників, цей порядок забезпечить прозорість діяльності посадовців Держпраці та рішень, які прийматимуться ними за результатами перевірок, запобігатиме корупційним ризикам, а також дасть змогу більш раціонально планувати перевірки: очевидно, що підприємства з низьким ступенем ризику частих перевірок не потребують.

Варто додати, що запобігти надмірному тиску на суб’єктів господарювання має також законопроєкт № 958, внесений до Верховної Ради торік у серпні. Там, зокрема, пропонується у разі виявлення певних порушень, вчинених роботодавцем (не всіх, а незначних), спочатку видавати припис про усунення цих порушень, а лише у разі невиконання припису штрафувати.

Також законодавці пропонують у разі хибного звернення до державних органів про порушення, яких насправді не було виявлено, штрафувати заявника. Втім, на нашу думку, тут якраз закладено корупційні ризики, і чималі.

Урядовий кур’єр

4 листопада
3 листопада