Європейська малина, ожина та порічки продаються мляво
Ціни на європейському ринку малини, ожини та порічок менші, ніж торік через карантин. Особливо погано продаються порічки, які призначалися переважно для підприємств громадського харчування. Лише в Бенілюксі, Німеччині та Італії ціни гарні.
Про це повідомляє FreshPlaza. У Нідерландах гарний попит на місцеву малину, яка має стабільні та хороші ціни. Ринок ожини непередбачуваний, а ціноутворення — хаотичне.
У Бельгії пропозиція «м’яких» ягід на ринку достатня для задоволення попиту, проте надлишкової пропозиції немає. Як результат, ціни знаходяться на нормальному рівні для цієї пори року.
У Німеччині продажі ягід хороші, але пропозиція все ще дуже мала. Ціни також на високому рівні. На думку трейдера, посушлива погода у багатьох районах Німеччини також може бути проблемою для місцевого виробництва «м’яких» ягід.
Останніми роками зростає місцеве виробництво. Яскравим аспектом цього є перенесення вирощування традиційних культур з відкритого ґрунту в тунелі. А на плантаціях малини у відкритому ґрунті все частіше збирають урожай самі споживачі.
У Франції малина в основному іспанського та португальського походження. Португальська особливо популярна через свій смак та великі розміри. Ціни помірні і не надто високі. Незабаром на ринки вийде місцева продукція.
В Італії, попри конкуренцію Іспанії та Марокко, попит також був хорошим, тому ціни були кращими, ніж минулорічні. Виробництво ожини не настільки велике, як минулорічне, і є великий попит, але ще присутня жорстка конкуренція, середня ціна така ж, як у 2019 році.
На Сицилії деякі виробники спеціалізуються на подовженні сезону, розтягуючи його до червня. Характерним також є те, що збір врожаю, зазвичай, проводить двічі на рік.
Цьогоріч сезон іспанської малини розпочався трохи раніше, ніж зазвичай, а ожини – пізніше. Ціни перебувають під тиском Марокко та Португалії. Цього року конкуренція сильніша.
У Польщі не вистачає збирачів. Тепер, коли кордони знову відкриваються, а польські працівники з інших секторів допомагають зібрати врожай, виробники малини мають більше варіантів. Ожину, малину та порічки зазвичай реалізують на свіжому ринку, але він закритий через коронавірус. Ціни як на вітчизняну, так і на імпортовану малину впали на 12,5%. Вплив негативних погодних умов, зафіксованих у минулому місяці, ще не враховано, але Польща зазвичай виробляє від 105 до 129 тис. т малини на 27–29 тис. га.