24 березня
22 березня
20 березня
19 березня
18 березня
17 березня
16 березня
14 березня
13 березня
12 березня
11 березня
10 березня

На Сумщині хочуть розширити можливості для лікування серцево-судинних захворювань

9 жовтня в рамках проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» до Шостки завітала бригада фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.Амосова на чолі з заступником директора Костянтином Руденком. Вони провели консультування пацієнтів та обговорили відкриття другого в області центру ендоваскулярної хірургії з рентгенопераційною.

З відкриттям центру ендоваскулярної хірургії з рентген операційною мешканці північного регіону області при виникненні гострого інфаркту міокарда зможуть отримати екстрену високоспеціалізовану допомогу не більш ніж у годині їзди від дому. Відкриття інфаркт-залежної артерії та встановлення стенту, у найкоротший час дає змогу максимально знизити ризики розвитку життєвозагрозливих ускладнень та зберегти функцію серця. Реперфузійний центр також надаватиме планову діагностичну та лікувальну допомогу.

З цією метою у серпні 2020 року був підписаний договір про науково-практичне та освітнє співробітництво у сфері надання високоспеціалізованої кардіохірургічної медичної допомоги населенню Сумської області між Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. М.Амосова та Управлінням охорони здоров’я Сумської ОДА.

«Як відомо, наявність серцево-судинних патологій значно ускладнює перебіг інших захворювань – у тому числі і інфекційних», – розповів заступник директора НІССХ ім. М. Амосова Костянтин Руденко.

Саме з цим ми стикаємося протягом останніх місяців під час пандемії COVID-19 – у найважчій формі захворювання протікає у пацієнтів з кардіологічними патологіями. У цій же групі спостерігається найвища летальність

За словами керівника, дуже важливо, що саме в цей нелегкий час у Сумській області прийняте стратегічне рішення про розширення можливостей лікування серцево-судинних захворювань – створення мережі реперфузійних центрів, які дозволяють зменшити смертність до 3%.

Зараз фахівці Інституту працюють з регіонами, віддаленими від обласних центрів, мешканцям яких найважче дістатися до кваліфікованої медичної допомоги. Зокрема, в Шостці вони провели консультування пацієнтів, які мають серцево-судинні захворювання, а також навчально-практичні заходи з лікарями Центральної районної лікарні.

Ми будемо навчати місцевих фахівців новітнім методикам та технологіям.
«Сьогодні ми ознайомилися з можливістю встановлення в Шосткинській ЦРЛ медичного обладнання і створення реперфузійного центру. Такі можливості є, фахівці зацікавлені в цьому. І я думаю, що найближчим часом ця програма буде втілена в життя», – підкреслив Костянтин Руденко.
Джерело:
4 листопада
3 листопада