На Сумщині хочуть розширити можливості для лікування серцево-судинних захворювань
9 жовтня в рамках проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» до Шостки завітала бригада фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.Амосова на чолі з заступником директора Костянтином Руденком. Вони провели консультування пацієнтів та обговорили відкриття другого в області центру ендоваскулярної хірургії з рентгенопераційною.
З відкриттям центру ендоваскулярної хірургії з рентген операційною мешканці північного регіону області при виникненні гострого інфаркту міокарда зможуть отримати екстрену високоспеціалізовану допомогу не більш ніж у годині їзди від дому. Відкриття інфаркт-залежної артерії та встановлення стенту, у найкоротший час дає змогу максимально знизити ризики розвитку життєвозагрозливих ускладнень та зберегти функцію серця. Реперфузійний центр також надаватиме планову діагностичну та лікувальну допомогу.
З цією метою у серпні 2020 року був підписаний договір про науково-практичне та освітнє співробітництво у сфері надання високоспеціалізованої кардіохірургічної медичної допомоги населенню Сумської області між Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. М.Амосова та Управлінням охорони здоров’я Сумської ОДА.
«Як відомо, наявність серцево-судинних патологій значно ускладнює перебіг інших захворювань – у тому числі і інфекційних», – розповів заступник директора НІССХ ім. М. Амосова Костянтин Руденко.
За словами керівника, дуже важливо, що саме в цей нелегкий час у Сумській області прийняте стратегічне рішення про розширення можливостей лікування серцево-судинних захворювань – створення мережі реперфузійних центрів, які дозволяють зменшити смертність до 3%.
Зараз фахівці Інституту працюють з регіонами, віддаленими від обласних центрів, мешканцям яких найважче дістатися до кваліфікованої медичної допомоги. Зокрема, в Шостці вони провели консультування пацієнтів, які мають серцево-судинні захворювання, а також навчально-практичні заходи з лікарями Центральної районної лікарні.