Апеляційний суд залишив довічне позбавлення волі для вбивці двох сумчанок
Сумською місцевою прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у резонансному кримінальному провадженні стосовно чоловіка, який 14 років провів за гратами за вбивство двох дівчат і домігся перегляду справи. За вироком Ковпаківського районного суду м. Суми від 24 квітня 2020 року 42-річного чоловіка знову визнано винним у інкримінованих злочинах та засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.
«Йдеться про події 2005 року. Тоді 3 серпня на околиці м. Суми поблизу залізничного мосту через р. Псел обвинувачений наніс 17-річній дівчині удар розкладним ножем спочатку в груди, а коли вона почала тікати, то порізав шию. Після чого він заволодів майном потерпілої. Крім того, 9 серпня обвинувачений прийшов до 25-річної сумчанки, напав на неї та задушив. Тіло заховав у диван. Чоловік заволодів не лише майном дівчини, а й паспортом та військовим квитком її чоловіка», – розповіла прокурор Сумської місцевої прокуратури Наталія Бауліна.
За вироком апеляційного суду Сумської області від 12.05.2006 обвинуваченого було визнано винуватим та засуджено до довічного позбавлення волі. Після чого засуджений звернувся до Європейського суду з прав людини. Як зазначено в рішенні суду, чоловік наполягав, що непричетний до злочинів. Зізнався у вбивствах, бо до нього застосовували тортури. Обставини та деталі вбивств знає, бо їх скоїли його знайомі, а він був лише свідком, а речі потерпілих, які в нього виявили під час обшуку, його змушували продати.
За результатом розгляду заяви Європейський суд з прав людини визнав, що було допущено жорстоке поводження із засудженим. Відтак Верховним Судом України 23.10.2017 вирок апеляційного суду Сумської області скасовано з направленням на новий судовий розгляд до першої інстанції.
Довідково: дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство), п. 6 та 13 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене особою, яка раніше вчиняла умисне вбивство), ч. 2 ст. 185 (крадіжка), ч. 4 ст. 187 (розбій) та ч. 3 ст. 357 (привласнення документів) КК України.