Верховна Рада підтримала ініційовані нардепом Тетяною Скрипкою законопроєкти у сфері захисту прав дітей
21 листопада Верховна Рада України прийняла за основу три законопроекти у сфері захисту прав дітей, зокрема щодо захисту прав депортованих, примусово переміщених дітей, а також щодо визначення осіб, які не можуть бути усиновлювачами.
Їх ініціатором виступила народний депутат від партії «Слуга народу», голова підкомітету у справах сім’ї та дітей Тетяна Скрипка.
«З початку повномасштабного вторгнення тисячі українських дітей було депортовано агресором на свою територію або в регіони України, що перебувають під тимчасовою окупацією.
Повернення дітей – місія не лише України, яка на рівні Уряду затвердила “дорожню карту”, а й міжнародної спільноти, від керівництва дружніх країн до релігійних об’єднань і окремих особистостей.
Путіна вже оголошено в розшук Міжнародним кримінальним судом саме через те, що він вкрав українських дітей. Але ми маємо внести зміни у національне законодавство, аби називати речі своїми іменами.
Мій законопроєкт №9495 пропонує внести зміни в закон “Про охорону дитинства”, якими дати визначення “депортація дитини”, “примусове переміщення дитини”.
Крім того законопроєктом №10298 пропоную внести зміни до Сімейного кодексу. Аби до переліку осіб, які не можуть бути усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, патронатними вихователями, прийомними батьками, батьками – вихователями дитини, увійшли особи, притягнуті до кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність, і особи, що підривають національну безпеку України, а також ті, що піддавалися адміністративному стягненню за вчинення домашнього насильства або насильства за ознакою статі», – повідомила Тетяна Скрипка на своїй сторінці у Фейсбуці.
Обидва законопроєкти, співавтором яких є парламентарка, підтримано у першому читанні.
Нагадаємо, нардеп Тетяна Скрипка продовжує працювати над розбудовою інституту наставництва в Україні. Як наголошує народна обраниця, через війну реформа деінституалізації не може бути реалізована так, як задумувалася, але ми все ще маємо можливість дати дітям шанс через сімейні форми виховання, через наставництво розпочати власне щасливе доросле життя.