Вчора
21 листопада
20 листопада
17 листопада
15 листопада
14 листопада
12 листопада
11 листопада
10 листопада
9 листопада
8 листопада
7 листопада
1 листопада
29 жовтня
28 жовтня
25 жовтня

Вакцина від COVID-19 з’явиться в Україні не раніше ніж 2021 року — експерт

За даними ВООЗ, у світі понад 140 компаній працюють над створенням вакцини від коронавірусу, 19 розробників перебувають на різних етапах клінічних досліджень, а 4 вакцини вже пройшли випробування на безпечність. Однак експерт у сфері громадського здоров’я Володимир Курпіта вважає, що українці зможуть отримати вакцину не раніше ніж у середині наступного року. Про особливості розробки вакцин та перспективи вакцинування населення України Курпіта розповів в ефірі Українського радіо.

За словами експерта, будь-які вакцини та ліки повинні пройти декілька етапів, щоб отримати дозвіл на масове використання.

“Особливість вакцини полягає саме у тому, що, на відміну від ліків, коли ми бачимо результат досить швидко, для вакцин ставиться трошки інше завдання: вони мають працювати на велику групу людей і створювати довготривалий захист”, – зазначає Володимир Курпіта.

За його словами, від моменту завершення дослідження до моменту, коли вакцина надійде до споживача, повинно пройти ще декілька етапів, на яких вона проходить випробування на великій групі людей, відбувається реєстрація препарату й розробка логістичних ланцюжків, після чого вакцина нарешті надходить до кінцевого споживача.

“Ми знаємо, що уряд Британії співпрацює з корпораціями й замовив у них велику кількість вакцин. Про такі домовленості з боку українського уряду, на жаль, я не чув. Тому питання доступності вакцини для українців може бути ще більш відтерміноване”, – розповів Курпіта.

Ще однією проблемою експерт вважає антищеплювальні настрої українців.

“У нас календар передбачає щеплення від 10 видів інфекцій, і зараз ми бачимо, що вони дуже сильно провисають. У зв’язку з цим я не думаю, що нова вакцина буде дуже популярною в Україні”, – каже експерт.

На його думку, українців можуть відлякувати повідомлення дослідників про побічні ефекти у добровольців, які пройшли вакцинацію – зокрема, про жар і головний біль.

Також Курпіта прокоментував заяву спецслужб США, Великої Британії та Канади про те, що хакери, пов’язані з російськими спецслужбами, провели низку кібератак проти дослідних установ трьох країн, які розробляють вакцину від коронавірусу. Водночас з цим перший заступник міністра оборони РФ Руслан Цаліков заявив, що перша російська вакцина від COVID-19 вже готова.

“Щоб розібратися у цих заявах, треба розуміти, який тип вакцини зараз пропонуватимуть росіяни. Бо у світі є декілька типів технологій виготовлення вакцини. Наприклад, та, яку запропонував Оксфордський університет спільно з британською фармацевтичною компанією AstraZeneca. Вони використовують вірус, який вражає шимпанзе. Американські дослідники говорять про можливість використання генетичного матеріалу вірусу. Китайська вакцина базується на інактивованому вірусі. До речі, в Китаї теж розробляють вакцину через міністерство оборони”, – розповів експерт.

За його словами, заява російського Міноборони свідчить про те, що у РФ вакцину випробовували тільки на невеликій кількості добровольців. Це означає, що відбулась тільки перша фаза випробування цієї вакцини, яка супроводжується популізмом. З огляду на це, не слід покладати на російську вакцину великі сподівання, підсумував Курпіта.

https://suspilne.media/49942-vakcina-vid-covid-19-zavitsa-v-ukraini-ne-ranise-za-2021-rik-ekspert/

4 листопада
3 листопада